Used 2016 Jayco Jay Flight 34RSBS Travel Trailer
If you are looking for a travel trailer with all of the latest amenities then you have found it in the Jay Flight 34RSBS travel trailer by Jayco.
To the left of the entrance there is a slide with a dinette or an optional table and chairs, and theater seating with cup holders. Along the rear wall you will find a sofa or an optional hide-a-bed sofa, and end tables. Above the sofa you will also find an overhead cabinet which helps to keep your things organized. There is another slide in the main living area with an entertainment center, refrigerator, microwave, and three burner range. There is also extra counter space with the l-shaped counter and a double kitchen sink.
The side aisle bathroom has a sink, medicine cabinet, corner shower, wardrobe, and toilet. There is also a sliding door which leads into the bedroom from the bathroom.
The front bedroom has a queen bed or an optional king bed slide, large wardrobe, storage/washer/dryer prep, and a dresser with an overhead cabinet, and more!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 28005RB
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1250 lbs |
| GVWR | 10950 lbs |
| Dry Weight | 8440 lbs |
| Cargo Capacity | 2510 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BT7G1T20420 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


