Used 2016 Jayco Jay Flight M-19 Travel Trailer
The Jay Flight 19RD travel trailer by Jayco is a great travel trailer for a weekend away.
Inside you will find a queen bed and wardrobe.
The bathroom has a tub/shower, sink, medicine cabinet, and toilet.
In the kitchen area you will find a refrigerator, pantry, double kitchen sink, three burner range, microwave, and dinette.
In the rear, there is a comfortable sofa.
You can even choose to have a bunk above the front queen bed, for more sleeping space.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 101030A
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4030 lbs |
| Cargo Capacity | 1970 lbs |
| Fresh Water Capacity | 84 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BK2G1TP0133 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


