Used 2016 Jayco Jay Series Sport Hardwall 12B Folding Pop-Up Camper
LIGHTWEIGHT! A-FRAME! REAR DINETTE!
2016 Jayco Jay Series A-Frame 12B highlights:
- Rear Dinette
- Bathroom
- 3 Burner Range Top
- 3 Way Fridge
- Microwave
The Jay Series Sport Hardwall 12B folding pop-up camper by Jayco has everything you need for a weekend camping trip.
Inside the camper, to the left there is a microwave cabinet. On the opposite side there is a sink, three burner range, storage cabinet, and refrigerator. Along the rear of the camper you will find a u-dinette.
In the front corner of the camper you will find a cassette toilet & shower.
Let your weekend adventure include the Jay Series Sport Hardwall 12B.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# 6437
| Sleeps | 2 |
| Length | 16 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 5 ft 2 in |
| Hitch Weight | 230 lbs |
| GVWR | 3250 lbs |
| Dry Weight | 1855 lbs |
| Cargo Capacity | 1395 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 13" |
| Available Beds | Dinette |
| VIN | BC0053 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


