Used 2016 Jayco Redhawk 23XM Motor Home Class C
Pictures Coming soon...When you are ready to travel the country, choose the Redhawk 23XM motor home by Jayco which features double slides, and a cab over bunk.
As you enter the motor home, to the right there is a dinette with an overhead cabinet above the dinette. The opposite side has a pantry, refrigerator, three burner range, microwave, and double kitchen sink.
In the front cab you will find an over cab bunk and an overhead TV.
Toward the rear of the motor home is the bathroom. There is a shower, linen cabinet which can hold towels or toiletries, and a toilet. Outside of the bathroom, across the hall there is a sink.
The rear bedroom has a slide with a queen bed, chests on either side of the bed, and a wardrobe slide.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home plus exterior storage. Outside of the motor home, you will enjoy relaxing under the 10'8" awning which provides shade from the sun, and more!
Please review the information provided on our website, which includes factory brochures, specs, pictures, and even videos of most campers and RVs. We strive to provide as much information as possible to help you make a more informed decision.
Our discounted price of $37,900 is haggle-free/firm (whether you pay cash, finance, or trade). Unlike many other RV dealers, Parkway RV Center does not charge any doc fees, prep fees, clean-up fees, destination fees, walkthrough education fees, etc. Don't fall for the big RV dealer fee scam as all those fees are 100% dealer profit.
This includes a major systems inspection performed by our service techs after purchase. We will verify the roof air, refrigerator/freezer, slide-outs, generator (if equipped), water, and LP systems, all of which function as intended. In addition, the buyer always has the option and is encouraged to have a 3rd party inspection done at their expense. For a complete list of everything we go over in our service checkout, please contact one of our salespeople.
We offer bank financing with approved credit and a down payment. We can assist you in arranging local delivery or refer you to a reputable delivery company offering long-distance nationwide delivery. Always call our sales department at 706-965-7929 to verify availability before coming to look.
Your RV or camper will come with a starter kit, which includes a black water hose, a fresh water hose, a water reducer, toilet paper, and chemicals for your black tank. Everything you need to start your camping adventures. We’re also affiliated with companies that give you 21 days of free camping at their select RV resorts.
Parkway RV Center has sold RVs and Campers to all 50 states, plus Canada, Europe, and even Australia.
So you are never too far away for us to save you money on a New or Pre-owned RV!!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $3,000
Sale Price: $37,900
Stock# 8369
Chassis: Ford E450
Interior Color: Dove, Chestnut
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Dove, Chestnut |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | Triton 6.8L 305HP |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE4FS2GDC14633 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


