Used 2016 Jayco White Hawk 27RBOK Travel Trailer
This Jayco White Hawk 27RBOK travel trailer offers a private front bedroom, rear bath, u-shape dinette, and an outside kitchen, plus much more!
As you step inside the travel trailer, to the left is a angled kitchen sink and countertop, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry. The opposite side of the travel trailer offers a u-shape dinette and a hide-a-bed sofa slide. Along the front wall there is an entertainment center and a bench seat with storage.
The private front bedroom has a queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed. You can slide the door closed for privacy.
In the rear of the travel trailer, you will find the bathroom. There is a shower, wardrobe, sink, medicine cabinet, and a toilet.
There are plenty of overhead cabinets throughout the trailer as well as outside storage. You are also sure to enjoy the outdoor kitchen which has a refrigerator, counter space, and a pull-out two burner cook-top.
You can even choose an optional free-standing table and chairs instead of the dinette, and a Chil N' Stor exterior refrigerator.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 26268RB
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 715 lbs |
| GVWR | 7750 lbs |
| Dry Weight | 5955 lbs |
| Cargo Capacity | 1795 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 1UJBJ0BP2G14N0138 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


