Used 2016 Keystone RV Alpine 3730 Fifth Wheel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886Stepping inside this Alpine 3730FB will make you feel like you are on a luxury vacation with all the space and amenities. Straight ahead notice the half bath with sink, toilet, and overhead storage.
To your left as you enter there is a slide out free standing dinette for four along with a recliner sofa. Along the rear wall find two lounge chairs including overhead cabinets to stow away your things neatly, and the slide opposite the door features a entertainment center with fireplace, a 13 cu. ft. refrigerator, and three burner range, plus storage. There is a pantry for additional food storage needs adjacent to the slide just outside the half bath wall. You will also enjoy the convenience of a kitchen island with double sink. You can quickly see that cooking here is not going to be a problem!
Head up the steps to an amazing master suite. At the top of the steps and through the door enjoy a king size bed slide out with entertainment center and fireplace opposite. Yep, that is fireplace number TWO! Continued on through to the master bath where you will enjoy a spacious spa like retreat. There is a vanity with double sinks, a toilet, large shower, linen cabinet, and closet along side a washer and dryer.
With all of these features and more, you won't even need to return home!
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $6,687
Sale Price: $33,878
Stock# 9AR528A
Interior Color: 2
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 2485 lbs |
| Dry Weight | 12815 lbs |
| Cargo Capacity | 2685 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 80 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 4YDF37327GE780032 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


