Used 2016 Keystone RV Avalanche 331RE Fifth Wheel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
This Keystone Avalanche 331RE fifth wheel features quad slides and a rear entertainment center and fireplace, plus king size bed!
Step inside this luxury fifth wheel and imagine your next camping trip, WOW! The spaciousness makes you feel as though you are still at home. Just inside the door to the left there is a pantry. Next, a slide out with a free standing dinette and two recliners.
The rear entertainment center features overhead and side cabinetry storage, and electric fireplace below.
A second living area slide features a L-shaped tri-fold sofa sleeper with overhead storage.
The kitchen is located in the center of the unit and features a slide out refrigerator and three burner range with a microwave oven above. There is a counter peninsula with double kitchen sink, and plenty of storage within the peninsula, overhead cabinets, and drawers.
Step up to a side aisle bath featuring a shower, toilet, and sink with linen cabinet, and two entry doors.
The door at the end of the hall takes you to a front luxurious private master suite with king bed slide, chest of drawers with overhead cabinet, master closet with mirrored doors, and washer/dryer prep with drawers and an optional TV above, access to the bath, plus so much more!
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 0CR230
Interior Color: 2
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 38 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 2620 lbs |
| Dry Weight | 12450 lbs |
| Cargo Capacity | 3050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 83 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | ST235/85R16G |
| VIN | 4YDF33125GE760230 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


