Used 2016 Keystone RV Bullet 274BHS Travel Trailer
Rear Double-Over-Double Bunk Beds - New Theater Seating - Outdoor Kitchen - 30amp
Step in and be greeted by a spacious interior with a queen bed up front. You will also find overhead cabinets, dual bedside wardrobes for storage, and a laundry chute that will help keep things neat and tidy.
To the left of the main entrance you will find cooking easy with a refrigerator, a three burner range, and large sink on an L-shaped countertop. There is also a pantry/wardrobe along this same side, plus overhead cabinets for more storage needs.
Opposite the kitchen you can easily dine and relax in a slide out sofa and booth dinette. The sofa features overhead cabinets for your things. An entertainment center is nearby on the interior wall.
In the rear left corner find a set of double size bed bunks, and opposite enjoy the convenience of a full bath with tub/shower, toilet, and sink.
On the outside the chef in the bunch will like cooking outdoors in the outside kitchen including a two burner range top, refrigerator, and storage. There is also a front pass-through compartment for all of your outdoor camping gear.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# GD420173
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 585 lbs |
| Dry Weight | 5288 lbs |
| Cargo Capacity | 2297 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT27429GD420173 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


