Used 2016 Keystone RV Hideout 21FQWE Travel Trailer
SALE PENDING
Take your family away in the Hideout 21FQWE travel trailer by Keystone RV. This model features a rear u-shaped dinette and a front bedroom.
As you enter the 21FQWE, along the rear wall there is a u-shaped dinette with a shelf on one side. At night you can turn the dinette into additional sleeping space.
To the right of the entry door you will find a double kitchen sink, three burner range, overhead cabinet, and pantry. On the opposite side of the trailer is the refrigerator and bathroom.
Step inside the bathroom and find a toilet, sink, extra counter space, and a corner shower.
The front bedroom has a queen bed, two closets, and overhead storage to help keep your things tidy.
Exterior storage shouldn't be problem with all of the storage compartments, pass thru storage area and more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# P1178
Interior Color: Cedar, Maplecrest, Silver Birc
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Cedar, Maplecrest, Silver Birc |
| Hitch Weight | 514 lbs |
| Dry Weight | 4650 lbs |
| Cargo Capacity | 2350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4YDT21F26GN206309 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


