Used 2016 Keystone RV Hideout 23RKSWE Travel Trailer
A rear kitchen, dual entry doors, and a single slide are just some of the features that make this Keystone Hideout unit unique.
Step inside the rear most entry door in model 23RKSWE and see a convenient kitchen along the rear wall. Starting with a refrigerator just to the left of the door, a three burner range with overhead microwave oven, and counter space including a double kitchen sink. There is plenty of overhead storage, and lower cabinet space too.
A slide out sleeper sofa and closet provide seating and storage plus increase the interior walking around space when the slide is fully extended. There is a booth dinette to the right of the door that also features overhead storage, plus a smaller closet next to it for additional storage.
Heading toward the front of the unit a sliding door allows you to walk through the bath area to the front bedroom. There is an angled shower with glass door and sink on the right, and private toilet area on the left.
The front bedroom features a private entry door for easy access to the outside. There is a comfortable queen bed with dual bedside closets, plus overhead storage, and so much more.
You will also enjoy the front pass-through storage for all of your outdoor camping gear and more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $3,000
Sale Price: $16,995
Stock# 1148A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| Dry Weight | 5258 lbs |
| Cargo Capacity | 2167 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT23R22GN201700 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


