Used 2016 Keystone RV Outback 276UBH Travel Trailer
Big Savings on Manager's Top Pick!
Load up your family, and enjoy time away with the Keystone Outback Ultra Lite 276UBH travel trailer. This model features a single slide, rear bunks, and outdoor kitchen.
As you enter this model, to the right you will find the front bedroom with a queen bed, wardrobes, and overhead storage. There are two sliding doors for privacy.
The kitchen and living area have a slide which helps to open up the floor space. The dinette and sofa sleeper are on the slide. On the opposite side of the trailer there is an angled double kitchen sink, three burner range, overhead cabinets, refrigerator, and large pantry/wardrobe. You can enjoy the entertainment center on the interior wall from anywhere in this combined space.
Located in the right rear corner is the bathroom with a sink, toilet, and shower.
There is plenty of room for your kids to sleep on the double size bunk beds. They can even bring along a few friends!
Outside find a kitchen with a refrigerator, sink, and two burner range. Plenty of storage can be found in the pass through storage area, and more!
Call the dealership for more details and to find out what we can do to improve your camping experience!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# 17161
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 655 lbs |
| Dry Weight | 5675 lbs |
| Cargo Capacity | 1925 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT27626GB451759 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


