Used 2016 Keystone RV Outback Terrain Ultra Lite 265TRB Travel Trailer
KITCHEN ISLANDWith double slides, a kitchen island, and rear bathroom you will find plenty of space inside the Outback Terrain 265TRB travel trailer by Keystone RV.
As you enter the trailer, the kitchen and living area have two slides, one on either side of the trailer which really helps to open up the floor space. One slide has extra counter space, an overhead cabinet, three burner range, and a refrigerator. Next to the slide you can store your canned items in the large pantry. The opposite side of the trailer has a slide with a dinette, sofa, and overhead cabinet. Next to the slide there is an additional pantry/wardrobe. In the middle of the kitchen find an island with a large sink. You can watch TV or movies at the entertainment center, which is located on the wall opposite of the bedroom.
Inside the front bedroom there is a queen bed with wardrobes on either side of the bed. The overhead cabinet above the bed adds extra storage.
The bathroom is located in the rear of the trailer. Inside the bathroom there is a shower, sink, and toilet.
Outside, under the front bedroom you will find more storage with the pass through storage area.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $3,995
Sale Price: $15,995
Stock# P1319
Exterior Color: Oyster
Interior Color: Hearthstone, Summit, Teak
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Interior Color | Hearthstone, Summit, Teak |
| Exterior Color | Oyster |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| Dry Weight | 6070 lbs |
| Cargo Capacity | 1730 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT26524GB450931 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


