Used 2016 Keystone RV Sprinter 322BHS Travel Trailer
Enjoy camping with your family and friends in this Keystone Sprinter travel trailer. You will love the wide body design and the triple slides will certainly add even more foot traffic space inside. Model 322BHS offers a private bunkhouse, two full baths, and so much more!
Step inside and notice the convenient location of the first bath almost directly across from the door. This bath offers an angled shower, toilet, sink, and a second sliding door that leads directly into the front master bedroom.
The front bedroom provides a residential queen bed, dual bedside closets, and an overhead cabinet for storage.
Back at the entrance straight ahead you will notice a seating area with cabinets above. Adjacent is a slide out tri-fold sleeper sofa and 42" booth dinette.
Cooking is easy in this Sprinter travel trailer located just inside the door to your left. There is a slide out three burner range with counter space and refrigerator. A counter peninsula comes off the interior wall and features a double sink on the outer end and more storage beneath in cupboards and drawers. There is also a pantry tucked in near the refrigerator for dry food storage needs.
Just off the dinette slide notice an entertainment center that can easily be viewed from any seating in the room.
The private bunkhouse offers a slide out flip over sofa with bunk above and drawers below. There is also a nice entertainment center so the kids can watch their own movies if you choose to add. More convenience can be found in the second bath off the bunk room which features a tub/shower, toilet, and vanity with sink, plus so much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $1,000
Sale Price: $20,499
Stock# 287-26A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 910 lbs |
| Dry Weight | 8470 lbs |
| Cargo Capacity | 2600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 94 gals |
| Black Water Capacity | 64 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDT32220G1530243 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


