Used 2016 Keystone RV Sprinter 334FWFLS Fifth Wheel
A spacious front living room with a fireplace along with quadruple slides make this Sprinter fifth wheel model 334FWFLS by Keystone RV unique!
Enter and find yourself in the kitchen area with a dining table and four chairs to your immediate left. There is overhead storage, plus lower cupboards as well. Straight in from the door find a double sink, counter space, and more storage above. Along the wall opposite the door side is a slide out three burner range, 8 cu. ft. refrigerator, pantry, and a wardrobe.
The wardrobe area is opposite a complete bath featuring an radius shower, toilet, sink, and a second bathroom sliding door into the bedroom.
The master bedroom features a quiet retreat away from it all where you can enjoy a slide out residential queen size bed, dresser, cabinet, and overhead storage. Remember there is more wardrobe storage directly across from the bathroom.
Head up the steps towards the front of the fifth wheel to a raised living area which is perfect for entertaining guests. There is theater seating, dual slide out tri-fold sleeper sofas, and a front wall entertainment center with 40" TV including a fireplace below, plus floor space for even more seating, and so much more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $55,091
Sale Price: $32,450
Stock# 1819
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1795 lbs |
| GVWR | 13500 lbs |
| Dry Weight | 9929 lbs |
| Cargo Capacity | 3571 lbs |
| Fresh Water Capacity | 87 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 235/80R/16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | ELECTRIC/ PROPANE |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | ELECTRIC/PROPANE |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 1 |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF33424G1531122 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


