Used 2016 KZ Spree 321RKS Travel Trailer
AS ISThe Spree 321RKS travel trailer by KZ offers two slides and a rear kitchen.
As you enter the travel trailer, to the left are two lounge chairs. The kitchen area has a wrap around counter, double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry. The slide offers a u-dinette and sofa. Along the front wall there is an entertainment center.
The bathroom has a sink, medicine cabinet, corner shower, and toilet.
In the front bedroom you will find a TV mount, queen bed, two nightstands, and a slide with a linen and closet.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer as well as a trunk door.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $3,000
Sale Price: $9,000
Stock# TC98624
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 760 lbs |
| GVWR | 8300 lbs |
| Dry Weight | 6680 lbs |
| Cargo Capacity | 1620 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4EZTL3220G8098624 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


