Used 2016 Livin Lite CampLite CL11FK Travel Trailer
Camp comfortable in this CampLite travel trailer model CL 11FK by LivinLite.
Inside you will enjoy a u-shaped dinette/bed which will be great for mealtime, or hanging out with friends. At night you can easily convert it to sleeping space. You also have a choice to add the optional tip out bunk in the rear.
In front find a kitchenette with two burner cook-top, single sink, and overhead cabinets.
The front corner wet bath offers a toilet and shower, and there is storage just outside the bathroom next to the dinette/bed, plus so much more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# G1004593
| Sleeps | 4 |
| Length | 14 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Hitch Weight | 225 lbs |
| GVWR | 2700 lbs |
| Dry Weight | 1800 lbs |
| Cargo Capacity | 900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Grey Water Capacity | 14 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Tire Size | 13" |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


