Used 2016 Palomino PaloMini 181FBS Travel Trailer
This Palomino PaloMini Lite travel trailer model 181FBS features a single slide sofa sleeper with table, rear corner bath layout, and front queen size bed.
As you enter notice the front bedroom area with a queen size bed including wardrobes on either side. There is also a large overhead cabinet for storage.
To the left of the main entry door is the refrigerator and microwave. To the right is the kitchen sink, two burner range, and cabinet storage. On the opposite side is a slide out sofa sleeper with a table for dining or visiting.
The rear of this PaloMini unit features a full bath with neo-angle shower, toilet, and sink, plus so much more!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 0CH385B
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Hitch Weight | 406 lbs |
| GVWR | 3906 lbs |
| Dry Weight | 3032 lbs |
| Cargo Capacity | 874 lbs |
| Fresh Water Capacity | 19 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TPAT10GN047751 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


