Used 2016 Riverside RV White Water 819 Classic Toy Hauler Travel Trailer
Riverside RV offers the White Water 819 Classic toy hauler travel trailer. A rear ramp doors allows entry to the cargo area. The area also includes a sofa on each side with a table for the center.
Moving forward along the road side, the corner kitchen includes a stove, overhead cabinets, and a sink. A refrigerator, closet, and entertainment center are on the opposite side wall.
Across from the front entry door, a bathroom includes a toilet.
At the front there is a bed, a corner nightstand above the foot of the bed and full pass through storage underneath, plus more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $4,000
Sale Price: $17,995
Stock# 012873A
Exterior Color: White
| Sleeps | 4 |
| Length | 19 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Cargo Capacity | 3480 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 17 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 1R9TC1926FL653885 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


