Used 2016 Roadtrek Zion Zion Motor Home Class B
The Zion Roadtrek motor home Class B by Roadtrek has a comfortable cab with a driver and passenger seat.
As you are in the motor home, you will find along one side a sink, microwave, and propane stove. Across from the stove there is a refrigerator.
The front bathroom has a shower, toilet, and sink.
Located in the rear are two sofas which convert into either twin beds or a king bed. You can also place a table between the sofas which makes for a nice place to sit and enjoy your meals.
Start your next road trip with the Zion!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $12,000
Sale Price: $52,999
Stock# C-10866
Chassis: Ram ProMaster 3500
Exterior Color: White, Silver, Red, Pearl, Gra
| Sleeps | 3 |
| Length | 20 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 11 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Exterior Color | White, Silver, Red, Pearl, Gra |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 9550 lbs |
| Cargo Capacity | 1250 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | LT225/75R16 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 3.6L, V6 |
| Chassis | Ram ProMaster 3500 |
| VIN | 3C6URVJG3FE510866 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


