Used 2016 Thor Motor Coach Challenger 37KT Motor Home Class A
Full Body Paint
2 A/C
2 Power Awnings
Washer/Dryer
Electric Overhead Bunk
Exterior Entertainment Center
Slide Out Covers
Residential Refrigerator
2 Interior TV's
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# U08840
Chassis: Ford F53
Exterior Color: Port, Tundra, Terrazo
Interior Color: Laguna Beach, Monte Carlo, Nap
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Laguna Beach, Monte Carlo, Nap |
| Exterior Color | Port, Tundra, Terrazo |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 6.8L V10 320 Hp |
| Chassis | Ford F53 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


