Used 2016 Thor Motor Coach Vegas 25.2 Motor Home Class A
Step inside behind the front passenger seat where there is a 32" LED TV overhead. Straight in from the door is a jack-knife sofa with seat belts for safe traveling. There is also a pedestal table for meal time, and the sofa can easily be made into a sleeping space that is 60" x 74" for two extra guest.
Above the cab area you have a drop-down overhead bunk with a 36" x 72" sleeping area. Below a coffee table between the driver and passenger seats which is perfect for your morning cup of Joe.
To the left of the main entry door find a round sink, counter space with a flip-up top extension, a three burner range with overhead microwave above, pull-out pantry, and a refrigerator.
Further back on the road side enjoy the convenience of a complete bath providing a 30" x 36" shower, toilet, and a vanity with sink. There are also overhead cabinets for your towels and toiletries. A nice size wardrobe is directly across the hall along the curb side wall for your clothes and things.
Head back to the rear of the coach through a sliding door to the master bedroom with a rear slide out queen bed. There is a slight step up at the foot of the bed, and you can also add an optional 32" LED TV for viewing if you wish.
There is another optional 32" LED TV for the exterior of the coach, plus so much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 4212
Chassis: Ford E-Series
Exterior Color: Jazzy Blue, Symphony Red
Interior Color: Indian Summer, Polished Pewter
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Indian Summer, Polished Pewter |
| Exterior Color | Jazzy Blue, Symphony Red |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 16.5" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | ONAN 4.0kW GAS |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 27010 |
| Engine | Triton V10 |
| Chassis | Ford E-Series |
| Horsepower | 362 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Available Beds | 2 |
| LP Tank Capacity | 40.9 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| VIN | 1FC4E4KS8GDC25410 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

