Used 2017 Airstream Flying Cloud 19 Bunk Travel Trailer
The Flying Cloud 19 Bunk travel trailer by Airstream is ideal for your next weekend getaway.
To the right of the entrance you will find a dinette. Here you can enjoy your meals and play a few board games during the day, and at night use this space for additional sleeping spots.
The galley has a pantry, and refrigerator with a LED TV above. On the opposite side of the travel trailer there is a single sink and three burner range. Next to the range you will find a wardrobe for all of your hanging clothes.
In the right rear corner of the trailer is the bathroom with a shower, and a toilet. Just outside of the bathroom area you will find a sink.
Enjoy a comfortable nights sleep on the rear beds. There is a 48" x 78" lower double bed with a 30" x 78" bed above, and much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $15,000
Sale Price: $47,500
Stock# 25A015B
| Sleeps | 4 |
| Length | 19 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3852 lbs |
| Cargo Capacity | 648 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 1STC9AA15HJ536689 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


