Used 2017 Airstream Flying Cloud 19 CB Bambi Travel Trailer
USED 2017 Airstream Flying Cloud Bambi- ** IN NAPA **
- Lithium 200AH Batteries
-Memory Foam Mattress Topper
The Flying Cloud 19 travel trailer by Airstream is ideal for your next weekend getaway.
To the right of the entrance you will find a dinette. Here you can enjoy your meals and play a few board games during the day, and at night use this space for additional sleeping spots.
The galley has a pantry, and refrigerator with a LED TV above. On the opposite side of the travel trailer there is a single sink and three burner range. Next to the range you will find a wardrobe for all of your hanging clothes.
In the right rear corner of the trailer is the bathroom with a shower, and a toilet. Just outside of the bathroom area you will find a sink.
Get a comfortable nights sleep on the 48"x76" rear corner bed and more!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# NPA-AIR2
Exterior Color: Silver
Interior Color: 3 choices
| Sleeps | 4 |
| Length | 19 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | 3 choices |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3852 lbs |
| Cargo Capacity | 648 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


