Used 2017 Airstream Flying Cloud 23FB Travel Trailer
A rear bath layout, u-dinette, and front bedroom are just a few of the features that you will love in the 23FB Flying Cloud travel trailer by Airstream.
As you enter the travel trailer, the bathroom is in the rear. You will find a shower, sink, and toilet.
Straight in from the entry door is the galley. Here you will find a pantry, double sink, three burner range, and refrigerator on one side of the travel trailer. The opposite side has a u-dinette making meals comfortable, and you can easily convert the dinette into additional sleeping space if you wish.
The front bedroom area has a queen bed, a wardrobe with drawers, and a nightstand. There is an additional wardrobe next to the refrigerator which provides extra storage for clothing and things, and next to the wardrobe you can enjoy the LED TV, plus so much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $26,000
Sale Price: $59,998
Stock# R47658A
Exterior Color: Silver
Interior Color: 3 choices
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | 3 choices |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 467 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4806 lbs |
| Cargo Capacity | 1194 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


