Used 2017 Airstream Flying Cloud 28 Travel Trailer
Big Saving Here at BayerRV in Dublin TX!!!! Price Drop!!!
Start your next camping trip with the Flying Cloud 28 travel trailer by Airstream. This model has a rear bedroom and a front living area which makes it easy to entertain guests.
To the right of the entrance you will find a comfortable L-lounge/bed.
The galley offers a sink, a three burner range, and refrigerator. Across the hall there is a dinette/bed with a LED TV above.
The bathroom has a private toilet area with a sink on one side of the trailer and a shower on the opposite side.
In the rear, you will find the bedroom. There is a queen bed with dual closets and nightstands. There is an LED TV along the wall for your enjoyment, plus so much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $27,401
Sale Price: $60,999
Stock# R1594
Exterior Color: Silver
Interior Color: 3 choices
| Sleeps | 6 |
| Length | 27 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | 3 choices |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 976 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 5979 lbs |
| Cargo Capacity | 1621 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 1stj9ym20hj5399228 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


