Used 2017 Airstream International Serenity 23D Travel Trailer
Step inside and find a front dinette bed that is 42" x 91", and a 66" lounge/bed along the road side front corner. This allows for ample seating during the day, plus you can create more sleeping space at night when needed too.
To the left of the entry door find a round single bowl sink, and a three burner range, plus pantry storage. Opposite you will find a 5 cu. ft. refrigerator with microwave oven overhead. There is also an LED TV along side the refrigerator that can easily be viewed from the seating in front.
The rear features a left side corner bed that is 48" x 76", and a rear right corner bathroom with a shower and toilet, plus a lavatory sink just outside the bathroom door. There are also two wardrobes for clothing storage, linens, and towels, on either side of the trailer, plus so much more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $4,000
Sale Price: $51,990
Stock# AT25003A
Exterior Color: Silver
Interior Color: Salsa
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Salsa |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4761 lbs |
| Cargo Capacity | 1239 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STCFAG22HJ539669 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


