Used 2017 Airstream Flying Cloud 25FB Travel Trailer
Hard to find Pre-Owned Airstream!
Enjoy your time away in the Flying Cloud 25FB travel trailer by Airstream. This model features a front bedroom.
Along the rear wall you will find a dinette/bed. Next to the dinette there is a lounge/bed with a LED TV along the wall.
The galley has a sink, a three burner range, and pantry on one side of the travel trailer. On the opposite side you will find a refrigerator.
In the bathroom along the curb side wall there is a private toilet area with a sink. Opposite you will find a shower. The wardrobe next to the shower provides additional storage space for clothing and things.
In the front, you will find a queen bed with the head of it along the curb side wall providing walking around space off the foot of the bed. In the room you will also find a nightstand, wardrobe with drawers, and a LED TV, plus more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# XSC2501
| Sleeps | 6 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 837 lbs |
| GVWR | 7300 lbs |
| Dry Weight | 5503 lbs |
| Cargo Capacity | 1797 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STJ9YJ29HJ538020 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


