Used 2017 Airstream Sport 22FB Travel Trailer
Start camping in the 22FB Airstream to see how much fun you can have. This Sport travel trailer has a rear bath, a front bedroom, and a u-dinette.
As you enter the travel trailer, to your left in the rear you will find the bathroom with a shower, vanity with sink, and a toilet.
The curb side of the travel trailer has a u-dinette/bed. The opposite side offers a storage cabinet, LED TV, refrigerator, two burner range, double kitchen sink, and lots of extra counter space for preparing your camp meals.
In the front, you will find a bed, nightstand, and a curtain for privacy, plus much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 2681-B
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 393 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3634 lbs |
| Cargo Capacity | 866 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| VIN | 1STVRTF12HJ538879 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


