Used 2017 CrossRoads RV Sunset Trail Grand Reserve Sunset Trail 26bb Travel Trailer
Come check it out!
Find everything you need to make your next camping trip more enjoyable with the Sunset Trail Grand Reserve ST26BB travel trailer by CrossRoads RV. This model features an exterior kitchen, a front bedroom, a kitchen island, and two nice slide outs for increased interior space.
Once inside you will notice how spacious it is with the dual opposing slides in the combined living and kitchen area fully expanded. There is a center island which is handy for food prep and serving, plus it is the location of the double kitchen sink. To the left of the door you will find a refrigerator, a three burner range with overhead microwave oven, and counter space, plus storage. There is also a pantry just off the slide for all of your dry and canned goods.
Opposite the kitchen is where you will find ample seating. There is a slide out booth dinette and sofa so you can relax and enjoy a meal, or just simply hang out. Along the front interior wall you will find an entertainment center with storage that can easily be viewed from any seating space in the room.
To the right of the entrance notice the door to the front private bedroom. Here you can rest easy on a queen size bed with dual shirt closets and overhead storage.
All the way to the rear of this Sunset Trail Grand Reserve model is where you will find a complete bath including a large tub/shower, and corner vanity with sink including an overhead medicine cabinet. There is also a toilet and linen cabinet.
On the outside of this unit you will find exterior storage as well as an outdoor kitchen that features a refrigerator, a single sink, and optional outside grill, plus so much more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# UT440128
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 9 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 742 lbs |
| GVWR | 9542 lbs |
| Dry Weight | 6401 lbs |
| Cargo Capacity | 3141 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4V0TC2625HE019527 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


