Used 2017 CrossRoads RV Z 1 ZT211RD Travel Trailer
====================>>>>>>>>>> SPECIAL PRICING!!! <<<<<<<<<<====================
The Crossroads Z-1 ZT211RD travel trailer offers room to bring a guest or two camping every trip since it sleeps 4.
As you enter the travel trailer, to the left there is a double kitchen sink, range, microwave, and a booth dinette. On the opposite side of the travel trailer you will find a sofa with overhead cabinets, plus a refrigerator and pantry for your food storage needs.
The bathroom has a shower/tub, toilet, sink, and medicine cabinet.
There is a privacy curtain dividing the main part of the travel trailer from the front bedroom. The bedroom offers a queen bed, and two shirt closets, as well as overhead storage which helps to keep your things organized, plus more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# P3276
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 506 lbs |
| GVWR | 7506 lbs |
| Dry Weight | 4065 lbs |
| Cargo Capacity | 3441 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 205/75R15C |
| VIN | 4V0TC2122HJ011626 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


