Used 2017 Cruiser Radiance Touring R-26VSB Travel Trailer
AERODYNAMIC V NOSE WITH A TERRIFIC KITCHEN!
This Cruiser Radiance Touring 26VSB Includes:
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219!
Two entry doors, double slides, a v-nose and so much more is what you will find inside the Radiance Touring R-26VSB travel trailer by Cruiser RV.
As you enter the rear entry door you will find yourself in the bedroom with storage along the left, a nightstand, queen bed slide, and an overhead cabinet.
The side aisle bathroom has a sink, medicine cabinet, corner shower, and toilet.
In the main living and kitchen area there is a dinette, TV, and overhead cabinet along one side. On the opposite side of the trailer you will find a slide with a sofa and a refrigerator.
The rest of the kitchen area is located in the v-nose of the trailer. There is a double kitchen sink, three burner range, overhead cabinet, and extra counter space, plus so much more!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $3,901
Sale Price: $19,999
Stock# UTC659
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 925 lbs |
| GVWR | 7925 lbs |
| Dry Weight | 5805 lbs |
| Cargo Capacity | 2120 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


