Used 2017 Dynamax Isata 5 36DS Motor Home Class C - Diesel
As you enter the motor home prepare to be wowed by the space and beauty! Along the curbside there is a counter extension, double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and a pantry. On the opposite side of the motor home find a slide with a sofa which makes into a bed, a dinette, and an overhead cabinet.
The side aisle bathroom has a corner shower, sink, and toilet.
In the rear bedroom find a slide with a king bed, and overhead cabinet. Across from the bed there are two wardrobes.
Outside you are sure to enjoy the shade that the awning provides, as well, there is a 32" TV and more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $13,900
Sale Price: $112,950
Stock# 301269
Chassis: Ram 5500 SLT
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 19500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 225/70R19.5G |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | Cummins Turbo 325hp |
| Chassis | Ram 5500 SLT |
| VIN | 3C7WRMDL2HG604347 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


