Used 2017 Eclipse Attitude Garage Models 36TSG Toy Hauler Fifth Wheel
TOY HAULER, 5TH WHEEL, ATTITUDE, ECLIPSE
When you are ready to go on your next adventure load up your off-road toys in the Eclipse Attitude Garage Model 36TSG toy hauler fifth wheel. With at least 13' of cargo space there is plenty of room for your dirt bike, or ATV, and all of your gear.
The garage area has electric beds which add plenty of sleeping space for your family. As well, you will find overhead cabinets to store gloves, glasses, or helmets.
As you enter the main living area there are two slide outs which really help to open up the floor space. One slide has a dinette and table. The other slide has a refrigerator, three burner range, and overhead cabinet. The pantry is ideal for storing your canned items. The double kitchen sink is located on an island, and there is an entertainment center along the wall that is able to be seen from the main living area.
Step up a few stairs, and the bathroom is on the left. Inside the bathroom you will find an overhead cabinet above the toilet, corner shower, sink, and medicine cabinet.
The front bedroom has a slide with a king bed. Across from the slide there is a dresser, and along the front wall of the room you will find a large wardrobe.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $10,000
Sale Price: $29,995
Stock# 1082
Interior Color: Zinc, Cafe Brown
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Interior Color | Zinc, Cafe Brown |
| Hitch Weight | 2560 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 13360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 5LZBF3630HR013797 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


