Used 2017 Eclipse Iconic Limited 2114SF LE Toy Hauler Travel Trailer
When you are ready to spend your weekend doing the things you enjoy - a little camping and a little off-roading, then let the Iconic Limited 2114SF-LE take you and your off-road toys to the outdoor playground of your choice!
This model features 6'2" and 14'2" of cargo space, so you can bring along a few dirt bikes, or a four wheeler without any problem. Also in the cargo area you will find two sofas and an optional electric bed.
Along the road side there is a nice kitchen area with a double sink, overhead cabinet for dishes, three burner range, and a refrigerator.
The side aisle bathroom features a sink, corner shower with skylight, and a toilet.
After a day spent outdoors enjoying nature, come relax and get a good night's sleep on the front queen bed. There is additional storage with the shelf, and at the foot of the bed you will find a wardrobe for all of your hanging clothes, and more!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $15,033
Sale Price: $14,999
Stock# C13558
| Sleeps | 4 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 880 lbs |
| GVWR | 9900 lbs |
| Dry Weight | 6550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Axle Weight | 6000 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5LZBE2124HR013558 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


