Used 2017 Forest River RV Cherokee 265B Fifth Wheel
Taking along a few extra friends in the Cherokee 265B fifth wheel by Forest River is not a problem thanks to the rear double bunk beds. You will also enjoy the added space that that slide provides.
As you enter the fifth wheel, to the right there is a storage area. To the left you will find a large kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and walk-in pantry. The opposite side features a slide out u-dinette and a sofa. Under the dinette there are 40" storage drawers, and above the dinette there is an optional skylight. Adjacent to the slide you will see an entertainment center.
In the rear you will find a set of double bed bunk beds which allows for sleeping space for four people here!
The rear bathroom offers a sink, toilet, and a tub. Plus there is a private entrance into the bathroom from outside.
As you step up the stairs, the front bedroom greets you with a queen bed and wardrobes on either side, overhead storage, and much more.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $24,406
Sale Price: $9,493
Stock# HX127666
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1522 lbs |
| GVWR | 9985 lbs |
| Dry Weight | 8059 lbs |
| Cargo Capacity | 1926 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4FCKC28HX127666 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


