Used 2017 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 16BHS Travel Trailer
***AS IS AS SEEN AS SHOWN***Step inside and find a queen size bed across the front with storage cabinets above two side, over the head of the bed, and along one side. The side cabinets stretch from the head of the bed along the road side wall over the dinette that is located straight across from the door.
To the left of the entrance you will find a cooking area featuring plenty of counter space, a single sink, a two burner cook-top, and refrigerator for your perishables located beneath the counter. There is also a pantry for dry and canned goods, as well as storage for dishes and things.
The very back left corner features a private tub/shower and toilet area. Right next door there is a set of bunks that the kids will enjoy sleeping on, plus so much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# C-11975
Exterior Color: Tan
Interior Color: Natural Mink
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Interior Color | Natural Mink |
| Exterior Color | Tan |
| GVWR | 3877 lbs |
| Dry Weight | 3017 lbs |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


