Used 2017 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 17RP Toy Hauler Travel Trailer
Enjoy your toys while on an RV adventure in this Cherokee Wolf Pup 17RP toy hauler travel trailer. This toy hauler features a 59" x 71" rear ramp door to the cargo area.
As you step into the toy hauler from the side man door, there is a removable table and rollover sofa immediately in front of you. A refrigerator, and wet bath with toilet run along the far side wall. At the front you will find a 28" top bunk with a 50" bunk below. As you continue around, there is a two burner range and single bowl kitchen sink. There is also a spot for an LCD TV mount on this wall. Overhead cabinets are featured above the sofa and in the kitchen area, and much more.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# HK041904U
Exterior Color: tan
| Sleeps | 4 |
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Exterior Color | tan |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| GVWR | 5480 lbs |
| Dry Weight | 3031 lbs |
| Cargo Capacity | 2449 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TCK714HK041904 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


