Used 2017 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 17RP Toy Hauler Travel Trailer
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Enjoy your toys while on an RV adventure in this Cherokee Wolf Pup 17RP toy hauler travel trailer. This toy hauler features a 59" x 71" rear ramp door to the cargo area.
As you step into the toy hauler from the side man door, there is a removable table and rollover sofa immediately in front of you. A refrigerator, and wet bath with toilet run along the far side wall. At the front you will find a 28" top bunk with a 50" bunk below. As you continue around, there is a two burner range and single bowl kitchen sink. There is also a spot for an LCD TV mount on this wall. Overhead cabinets are featured above the sofa and in the kitchen area, and much more.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# CCR00843A
Interior Color: 4
| Sleeps | 4 |
| Length | 20 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Interior Color | 4 |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| GVWR | 5480 lbs |
| Dry Weight | 3031 lbs |
| Cargo Capacity | 2449 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TCK718HK036933 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


