Used 2017 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 18TO Travel Trailer
Enter and notice the front queen bed with overhead storage to your right. Straight ahead there is a large slide out sofa with bunk above, and a booth dinette for dining and hanging out. The sofa features a shelf overhead for your things.
Along the curb side just inside the door you will find a counter top with refrigerator below, a single sink, and a two burner cook-top. You will also find a pantry for food storage needs. The overhead cabinetry will easily keep your daily dishes and kitchen supplies handy.
In the rear left corner you will find a convenient tub/shower and toilet. No late night dash in the dark to the camp bathrooms here! You will also find along the rear wall between the bath and the slide out a TV mount so you can add a flat screen if you like, plus so much more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# 042874
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 437 lbs |
| GVWR | 5000 lbs |
| Dry Weight | 3797 lbs |
| Cargo Capacity | 1203 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


