Used 2017 Forest River RV Flagstaff MACLTD Series 206LTD Folding Pop-Up Camper
This Forest River Flagstaff MAC/LTD Series 206LTD offers two tent end beds. A front queen and a rear 48" x 80" bed provide comfortable sleeping with more walking around room inside.
As you enter this folding pop-up camper, there is a cabinet to your right and a cabinet with two burner range to your left. On the opposite side there is a booth dinette and a single bowl sink along the road side wall. An optional refrigerator could be included here.
The range can be a carried outside for convenience while you enjoy the shade from the 9' awning, plus there is more!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 27208RD
| Sleeps | 5 |
| Length | 14 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 4 in |
| Hitch Weight | 198 lbs |
| Dry Weight | 1608 lbs |
| Cargo Capacity | 747 lbs |
| Fresh Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | 12" |
| VIN | 4X4CFS414HD177935 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


