Used 2017 Forest River RV Flagstaff SE 23SCSE Folding Pop-Up Camper
In Stock
A single slide out, a shower/porta potty cassette, and plenty of storage is what you will find inside the Flagstaff SE 23SCSE folding pop-up camper by Forest River. Plus there is an exterior front deck to store your toys and extra gear!
Even before you step foot inside the camper, check out the 54" x 84" front deck storage where you can store bikes, or your exterior camping gear, or even your favorite off road toys.
As you enter the camper, to the left there is a cabinet, shower and port-a-potty, and an additional storage cabinet. The opposite side of the camper has a cabinet, dinette slide out, swing galley, three burner range, sink, and optional refrigerator. In the front you will find a 70" x 80" king tent bed and in the rear a 60" x 80" queen tent bed.
Outside you can enjoy the gas grill, awning, exterior storage, and so much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# UH77765
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 6 ft 2 in |
| Hitch Weight | 294 lbs |
| Dry Weight | 2933 lbs |
| Cargo Capacity | 861 lbs |
| Tire Size | 15" |
| Available Beds | King, Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Cargo Deck Size | 4 ft 6 in |
| Awning Info | 11' |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 4X4CFSX10HD177765 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


