Used 2017 Forest River RV Rockwood Freedom Series 2280 Folding Pop-Up Camper
Forest River offers this Rockwood Freedom Series 2280 folding pop-up camper with a guacho/bed, booth dinette, plus front and rear tent end beds.
The front king and rear queen tent end beds offer comfortable sleeping. Inside you will find a gaucho/bed to the left. Along the opposite side, a booth dinette includes a table extension.
The road side wall features a swing galley with single bowl sink, three burner stove top, and an optional refrigerator. A cabinet in the corner offers extra storage.
To the right of the entry, a cabinet is included. You may choose an optional shower and port-a-pottie with storage for even more of the conveniences of home.
Outside, you will find a gas grill, 11' awning, and much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $2,000
Sale Price: $11,995
Stock# OC1353AA
| Sleeps | 6 |
| Length | 17 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 6 in |
| Hitch Weight | 289 lbs |
| Dry Weight | 2278 lbs |
| Cargo Capacity | 1011 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 13" |
| VIN | 4X4CFM619HD300654 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


