Used 2017 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2304 Travel Trailer
Custom Interior !! SEE PHOTOS
This Rockwood Mini Lite 2304 by Forest River is a great travel trailer for a weekend away.
As you enter to your left there is a dinette with overhead cabinets along the curb side wall, and an entertainment center above the interior wall.
In the rear bathroom you will find a radius shower, linen cabinet, and a toilet on the left side, plus a wardrobe, and sink with medicine cabinet above on the right side.
In the kitchen area there is a pantry, refrigerator, three burner range, microwave, double kitchen sink, and flip-up counter extension along the road side wall.
The front bedroom offers a queen bed, dual wardrobes and nightstands, plus overhead storage. You can even choose a sofa and Murphy bed option in place of the queen bed if you like.
Outside be sure to enjoy the shade from the 15' awning, cooking your favorite camp meals on the gas grill, and the storage provided by the exterior compartments, plus more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# P3333
Exterior Color: BEIGE
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | BEIGE |
| Hitch Weight | 508 lbs |
| Dry Weight | 4101 lbs |
| Cargo Capacity | 1377 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLY23HD413233 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


