Used 2017 Forest River RV Rockwood Roo 183 Expandable
JUST ARRIVED!
This Rockwood Roo 183 expandable travel trailer by Forest River offers plenty of sleeping space with three tent end beds. They are located in the front, rear, and along the road side wall. Shelf storage can be found above each tent opening, with a pantry below the road side bed opening.
As you enter, there is a nightstand immediately to your right. Across from the door, you will find a 44" booth dinette, overhead storage, a wardrobe, and an entertainment center.
The rear corner bathroom has a toilet with linen storage above, a radius shower, sink and medicine cabinet. The kitchen features a refrigerator, double sink, three burner range, and overhead cabinets.
Outside you will find exterior storage, an awning, and space for an optional gas grill, plus more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 25U353P
| Sleeps | 7 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 4018 lbs |
| Cargo Capacity | 750 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLT20HZ147213 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


