Used 2017 Forest River RV Salem Cruise Lite 232RBXL Travel Trailer
Start your next camping trip with the 232RBXL Salem Cruise Lite travel trailer by Forest River. This model features a u-dinette and a rear bathroom.
As you enter the trailer, to the left you will find a wardrobe. The bathroom is located in the rear. Inside the bathroom find a toilet, radius shower, sink, and medicine cabinet.
To the right of the entry door you will find a cab & c'top, double kitchen sink, overhead cabinet for dishes, three burner range, microwave, and refrigerator. Along the opposite side of the trailer you will find a u-dinette slide, and adjacent to the slide enjoy watching TV at the entertainment center.
Located along the front there is more seating at the 56" sofa. On either side of the sofa there are end tables. At night easily pull down the Murphy bed and find wardrobes on either side.
Outside you will find a 12' awning, as well as a pass thru storage area and more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $4,574
Sale Price: $9,981
Stock# 82456C
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 620 lbs |
| Dry Weight | 4772 lbs |
| Cargo Capacity | 2848 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TSMY28H7412331 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


