Used 2017 Forest River RV Salem Cruise Lite FS 185RB Travel Trailer
The Salem Cruise Lite FS 185RB travel trailer by Forest River offers a rear bath, and is ideal for a weekend camping trip.
As you enter the travel trailer, to the left there is a wardrobe. To the right of the entrance you will find a dinette. Across from the dinette there is a pantry, two burner range, sink, microwave, and refrigerator.
The bathroom offers a toilet and a tub/shower.
In the front of the trailer you will find a queen bed and a nightstand.
There are overhead cabinets throughout the trailer that you are sure to enjoy as well as exterior storage, plus more.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $10,000
Sale Price: $8,999
Stock# 2098
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 4 |
| Length | 19 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 328 lbs |
| Dry Weight | 2900 lbs |
| Cargo Capacity | 928 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| VIN | 4X4TSMU16G7408998 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


