Used 2017 Forest River RV Salem Cruise Lite FS 195BH Travel Trailer
SUPER CLEAN SUPER CUTE & SUPER NICE LAYOUT - PERFECT FOR A COUPLE - WILL SLEEP 4
Come check out the Salem Cruise Lite FS 195BH travel trailer by Forest River which features a rear set of bunk beds!
As you enter the trailer, to the right there is a bed.
The main living area of the trailer offers a wardrobe, microwave, refrigerator, sink, two burner range, and pantry on one side of the trailer. The opposite side has a dinette.
The bunk house offers a set of bunk beds.
In the rear bathroom you will find a tub/shower and a toilet.
There are plenty of overhead cabinets throughout the trailer as well as exterior storage, and more.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $3,952
Sale Price: $11,498
Stock# 2015
Exterior Color: WHITE/GRAY
Interior Color: COCOA
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Interior Color | COCOA |
| Exterior Color | WHITE/GRAY |
| Hitch Weight | 403 lbs |
| GVWR | 3903 lbs |
| Dry Weight | 3022 lbs |
| Cargo Capacity | 881 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | 205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen Bed |
| Refrigerator Type | GAS/ELECTRIC |
| Refrigerator Size | 4.0 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | GAS/ELECTRIC |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 32” SMART TV |
| Awning Info | MANUAL AWNING |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TSMV10H741908 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


