Used 2017 Forest River RV Salem Cruise Lite FS 195BH Travel Trailer
Come check out the Salem Cruise Lite FS 195BH travel trailer by Forest River which features a rear set of bunk beds!
As you enter the trailer, to the right there is a bed.
The main living area of the trailer offers a wardrobe, microwave, refrigerator, sink, two burner range, and pantry on one side of the trailer. The opposite side has a dinette.
The bunk house offers a set of bunk beds.
In the rear bathroom you will find a tub/shower and a toilet.
There are plenty of overhead cabinets throughout the trailer as well as exterior storage, and more.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $8,246
Sale Price: $16,995
Stock# 412349
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 403 lbs |
| Dry Weight | 3022 lbs |
| Cargo Capacity | 881 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| VIN | 4X4TSMV10H7412349 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


