Used 2017 Forest River RV Salem Villa Series 353FLFB Classic Destination Trailer
The 353FLFB Classic Salem Villa Series destination trailer by Forest River features "double everything": dual entry, dual slides, dual chairs, and a double kitchen sink, plus a front living area.
Stepping inside the trailer you will notice a front living area with a corner entertainment center to the left of the entrance. Along the front wall there are two lounge chairs. The first slide out has a sofa and a dinette. In the kitchen area there is a pantry, double kitchen sink, three burner range, microwave, counter space, and a residential refrigerator.
The side aisle bath includes a toilet, sink, medicine cabinet, shower, and a linen cabinet.
In the rear bedroom you will find a king bed slide out with nightstands on either side of the bed. Across from the bed there is a large wardrobe with drawers, and in the corner of the room you will notice that it is TV prepped. The bedroom also has a private entrance/exit door leading outside, and more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $3,849
Sale Price: $19,995
Stock# 38694A
Exterior Color: WHITE BROWN /ALUMINUM
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | WHITE BROWN /ALUMINUM |
| Hitch Weight | 1290 lbs |
| Dry Weight | 8679 lbs |
| Cargo Capacity | 2771 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4TSML24HM025283 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


