Used 2017 Forest River RV Vibe 323QBS Travel Trailer
Before stepping inside, check out the outside kitchen with a refrigerator, sink, and overhead cabinet. There is also an optional swivel gas grill that you can choose.
Straight in the entry door you will find to the left a double sink, three burner range, microwave, and a refrigerator. Along the opposite side of the room there is a slide out with a jiffy sofa, overhead cabinet, and a u-dinette. Both the sofa and dinette provide additional sleeping space at night.
The front bedroom is accessed on either side of the entertainment center where you have two sliding doors for privacy. There is a queen size bed with dual bedside wardrobes for storage, and an overhead shelf.
The complete bath just beyond the kitchen space features a tub, sink with overhead medicine cabinet, and toilet. Across from the bathroom there are a set of adjustable shelves where you can store your toiletries or towels.
Back inside the rear of this Vibe travel trailer you will find a private bunkhouse that the kids will certainly enjoy. Here you will see dual opposing slide outs with a bunk above a set of cube seats on the right. The curb side features a hinged twin bed and a twin bunk above. Along the rear wall there are two wardrobes, and a dresser with an entertainment center above.
On the outside you will also love the large front pass-through storage compartment for all of your camping gear, 18' awning, and more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $19,962
Sale Price: $14,878
Stock# H4109078
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 1141 lbs |
| Dry Weight | 7953 lbs |
| Cargo Capacity | 1988 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 4X4TVBH21H4109078 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


